یکی از سوالاتی که فکر برخی از کاربران کاج وب دیزاین را به خود مشغول کرده است، این است که چرا باید هر سال هزینه ای را بابت تمدید پنل کاربری خود بپردازند.

اگر شما هم به فکر راه اندازی وب سایت برای کسب و کار خود هستید، مطمئناً یکی از دغدغه هایتان انتخاب یک سیستم مدیریت محتوای مناسب است. این در حالی است که سیستم های مدیریت محتوای بسیار زیادی وجود دارند که خدمات مشابهی را ارائه می دهند.

کاربران سایت ساز کاج  نیز از این قاعده مستثنی نیستند. برخی از آنها می خواهند بدانند چرا باید به صورت سالیانه پنل کاربری خود را تمدید و در ازای آن مبلغ معینی را پرداخت کنند.

پیش از آنکه دلایل این پرداخت را به شما توضیح دهم، در ابتدا باید با مفهوم SaaS آشنا شوید.

SaaS چیست؟

SaaS مخفف عبارت Software as a Service است که در فارسی با عنوان اجاره نرم افزار شناخته می شود. در گذشته یک شخص یا شرکت برای آنکه بتواند از یک سیستم نرم افزاری استفاده کند، باید آن در مرحله اول آن نرم افزار یا سرویس را خریداری می کرد. خرید نرم افزار به منزله خرید لایسنس آن نرم افزار به حساب می آمد. خرید نرم افزار با چند مشکل عمده روبرو بود:

  • گاهی اوقات نرم افزار بر روی سیستم مورد نظر نصب نمی شد.
  • بروزرسانی های نرم افزار بسیار دشوار و حجیم بود.
  • خریدار مجبور بود برای استفاده از یکی از قابلیت های نرم افزار، پکیج کامل آن را خریداری کند.
  • پشتیبانی از نرم افزار به شدت ضعیف بود.

با گسترش استفاده از اینترنت، سرویس های ابری توانستند امکانات جالبی را در اختیار کاربران اینترنت قرار دهند. به همین دلیل بسیاری از شرکت های تولید نرم افزار، به جای ارائه نرم افزار به استفاده از سرویس های ابری روی آوردند.

به این ترتیب دیگر کاربر نیازی ندارد که یک نرم افزار را بر روی سیستم خود نصب کند بلکه تنها کافیست به اینترنت متصل شود و نرم افزار مورد نظر خود را به صورت آنلاین استفاده کند. این به این معنی است که کاربر دیگر نرم افزار مورد نظر خود را خریداری نمی کند بلکه تنها حق استفاده از آن را برای مدتی که نیاز دارد، اجاره می کند.

سامانه سایت ساز کاج نیز یک سرویس SaaS است. به این ترتیب کاربران برای استفاده از سامانه سایت ساز کاج دیگر نیازی به نصب یک نرم افزار بر روی رایانه خود ندارند، بلکه می توانند از هر جایی به سایت ساز کاج متصل شوند و از امکانات آن استفاده کنند.

خب، تا به این جای کار شما با مفهوم SaaS آشنا شده اید. همانطور که گفتیم سایت ساز کاج نیز یک سرویس SaaS است. در ادامه به شما خواهیم گفت که ...

چرا پرداخت هزینه سالیانه برای سایت ساز کاج، بسیار ارزان تر و به صرفه تر است؟

نسخه آزمایشی

اغلب نرم افزارهای SaaS دارای نسخه آزمایشی هستند. سایت ساز کاج نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما می توانید پیش از پرداخت هزینه، به صورت رایگان سایت ساز کاج را آزمایش کنید و پس از اطمینان از کارایی اش، پنل مورد نظر خود را خریداری کنید.

قیمت مناسب

یکی از ویژگی های مهم نرم افزارهای SaaS، قیمت مناسب آنهاست. سرویس های SaaS به دلیل اینکه قصد همه گیر شدن دارند، خدمات خود را با قیمتی مناسب به کاربران ارائه می کنند. شما هم اگر به صفحه بسته ها و تعرفه های سایت ساز کاج مراجعه کنید، قیمت های بسیار مناسب طراحی سایت ما را مشاهده خواهید کرد.

تعریف بسته های مختلف

در سرویس های SaaS دیگر نیازی نیست که کاربر برای استفاده از یک قابلیت نرم افزار، پکیج کامل نرم افزاری را خریداری کند. در سایت ساز کاج نیز، شما می توانید بر اساس نیاز و بودجه خود، وب سایت تان را طراحی کنید.

به این منظور، کارشناسان کاج وب دیزاین 3 بسته پیشنهادی مبتدی، حرفه ای و پیشرفته را بر روی سامانه قرار داده اند. همچنین، در صورتی که هیچ کدام از این بسته ها مناسب نیازهای شما نبود، می توانید بسته کاربری مورد نظرتان را خودتان تعریف نمایید.

دسترس پذیری

برای استفاده از سامانه سایت ساز کاج ، تنها کافیست به اینترنت دسترسی داشته باشید و به هیچ نرم افزار یا سخت افزار خاصی احتیاج ندارید. شما می توانید به راحتی از طریق رایانه شخصی یا موبایل از هر کجا به سایت ساز کاج متصل شده و وب سایت خود را راه اندازی نمایید.

بروزرسانی دقیق

سامانه کاج به صورت خودکار بروزرسانی می شود و نیازی نیست برای دریافت نسخه های جدید، حجم اینترنت مصرف کنید یا نگران مشکل نرم افزاری آن بر روی رایانه شخصی خود باشید.

امنیت

از آنجایی که سرویس های SaaS اطلاعات همه کاربران را در اختیار دارند، مجبور هستند از جدیدترین شیوه های رمز گذاری برای محافظت از اطلاعات کاربران استفاده کنند. به این ترتیب، دیگر لزومی ندارد نگران خراب شدن هارد دیسک یا دزدیده شدن لپ تاپ خود باشید.

پیشرفت فنی

سرویس های SaaS معمولاً با تجمیع ایده های مشتریان به سرعت به روز می شوند و تجربه کاربری بهتری پیدا می کنند. همچنین، شما بابت این ارتقاها و ایده های جدید، هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنید.

پشتیبانی قوی

یکی دیگر از مزایای سرویس های SaaS پشتیبانی شبانه روزی است. در این سرویس ها شما با یک شخص طرف نیستید، بلکه با یک تیم پشتیبانی در تماس هستید. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز اشکال بوجود آمده را با کارشناسان فنی در میان بگذارید. کارشناسان نیز می توانند در هر جایی پیغام شما را دریافت کنند و به آن پاسخ دهند.

نتیجه گیری

شاید با خودتان بگویید دلایلی که در این مقاله ذکر شد، به طور دقیق موضوع تمدید هزینه قرارداد را پوشش نداد. باید به شما گفت که این هزینه در حقیقت صرف تمدید سرویس ها (مانند هاستینگ و دامنه)، پشتیبانی، بروزرسانی و ارائه امکانات جدید می شود.

همچنین، همانطور که در بالا اشاره کردیم سرویس SaaS به معنی اجاره حق استفاده از یک نرم افزار است. بنابراین شما با پرداخت یک هزینه اولیه، از سایت ساز کاج استفاده می کنید. سپس، بعد از اتمام مدت اجاره باید مجدداً هزینه ای را پرداخت نمایید. مطمئن باشید در طولانی مدت، پرداخت هزینه به این شکل به نفع کسب و کار شما خواهد بود.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ کار  سایت ساز کاج می توانید با شمارۀ 28429590-021 تماس بگیرید.