آیا براستی شمارش معکوس برای یک انقلاب زنانه در ایران آغاز شده است؟

سری مستندهای انقلاب جنسی درباره پدیده انقلاب جنسی در جوامع در حال تحول از سنت به مدرنیته است. قسمت اول آن در موضوع آزادی‌های جنسی، قسمت دوم درباره آزادی‌ها و حقوق زنان و قسمت سوم درباره پدیده مرگ ازدواج سنتی (رواج ازدواج سفید) و جنبش عشق آزاد است. قسمت اول و دوم در کشورهای اروپایی تصویربرداری شده است و قسمت سوم در کشور روسیه ساخته شده است. روسیه سرزمینی است که جنبش عشق آزاد برای اولین بار در این کشور به منصه‌ی ظهور می رسد.

در این فیلم مستند نوع نگاه جوامع اروپایی به مسائل جنسی از سنین کودکی تا بزرگسالی و راهکارهای موجود غربی ها برای بیان و رفع نیاز جنسی مورد واکاوی قرار می گیرد. مصاحبه هایی که با نوجوانان کم سن و سال درخصوص روابط جنسی و مرز و حریم و زمان آغاز این روابط صورت می گیرد در نوع خود جالب توجه است و از حقایق زنده درون این جوامع سخن می گوید.

نقطه اوج این سری مستندها در این است که سازنده بدون جانب‌داری و صرفا با نگاه شاهد موضوع را بررسی کرده و پژوهش می کند. همچنین در قسمت سوم که نوعی جمع بندی محسوب می شود، این سوال مهم و اساسی برای مخاطب مطرح می شود که جامعه ایرانی و حاکمیت، که برخاسته از فرهنگ اسلامی است، چه نگاه و طرز برخوردی برای اینگونه سوالات دارد. اینکه آیا اصولا ما از بیان موضوعات جنسی در جامعه گریزانیم یا آنها را مخفی میکنیم! اینکه آیا باید این مضامین در سطح جامعه بصورت شفاف مطرح شده و یا سانسور گردد؟! اینکه راهکاری که دین اسلام برای رفع نیاز جنسی انسانها چه پیش از ازدواج و چه پس از آن در نظر گرفته است، چیست و آیا اجرا می شود؟ تمامی اینها سوالاتی است که ذهن کنجکاو و پرسشگر مخاطب را درگیر کرده و شاید زمان آن رسیده است که افراد متخصص و مسئولین ذیربط برای آن تدبیری بیاندیشند.

هم اکنون مشعل‌دار آزادی در دنیا زنان هستند. بعد از صدها سال که در دنیا قدرت در دست مردها بود و همه امور را آن‌ها اداره می کردند، خانم‌ها توانستند این مشعل را از مردها بگیرند. بعد از آن در ایران هم این اتفاق افتاده است. زن‌ها می خواهند مشعل‌دار آزادی باشند. به همین علت است که احساس می‌شود شمارش معکوس برای یک انقلاب زنانه در ایران هم آغاز شده است.

ما امروز در ابتدای مسیری هستیم که غرب از ۲۰۰ سال پیش در راه آزادی‌های جنسی طی کرده است.

مستند انقلاب جنسی ، آزادی های جنسی در ایران را نمایش می دهد و با نگاهی متفاوت به زیست جنسی مردم هلند ، فرانسه و اسپانیا تلاش می کند تا شناخت مخاطب را نسبت به دنیای غرب نزدیک تر کند. برای دانلود این فیلم مستند می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید.


مشخصات فیلم و عوامل سازنده:

کارگردان: حسین شمقدری / تهیه کننده: محمدحسن مددی / راوی: محمد دلاوری / مدیرتولید: محسن اخوان‌فر / پژوهش: محمدحسن ناظمی اردکانی / مشاور محلی: حمزه امامی / طراحی: علی اکبر ظاعن / عوامل اجرایی: رضا بارانی / سال تولید: 1396 تا 1398 / صاحب اثر: موسسه فرهنگی آرمان مدیا

نکته:

باتوجه به اینکه این مستند سه‌گانه با هزینه شخصی سازندگان آن و با سختی فراوانی ساخته شده است، از نگاه اخلاقی و انسانی شایسته است با پرهیز از دریافت رایگان فیلم از طریق لینک‌های غیرمجاز و غیرقانونی، با پرداخت هزینه اندکی که برای هر نسخه درنظر گرفته شده، از تولیدکنندگان این آثار خوب حمایت کنیم. لذا از شما مخاطبان کاج وب‌دیزاین درخواست می‌شود برای تهیه مستند از لینک های زیر استفاده نمایید.


مستند انقلاب جنسی (قسمت ۱)
مستند انقلاب جنسی (قسمت ۲)
مستند انقلاب جنسی (قسمت ۳)
انقلاب جنسی 1


دانلود انقلاب جنسی 1
دانلود انقلاب جنسی 2
دانلود انقلاب جنسی 3

سال تولید: ۱۳۹۶
سال تولید: ۱۳۹۷
سال تولید: ۱۳۹۸
کیفیت قابل ارائه: FULL HD, HD, 480px, 3gp
کیفیت قابل ارائه: FULL HD, HD, 480px, 3gp
کیفیت قابل ارائه: FULL HD, HD, 480px, 3gp
حجم فایل (فول اچ دی): 876MB
حجم فایل (فول اچ دی): 1128MB
حجم فایل (فول اچ دی): 1170MB