به دلیل درخواست های بسیار کاربران سایت ساز کاج مبنی بر افزودن قالب رستوران به مجموعۀ قالب های سامانه، تیم طراحی سایت کاج، قالبی زیبا برای رستوران ها و فست فودها طراحی کرده است.

در قالب رستوران کاج، تلاش کرده ایم تا همۀ امکاناتی که یک وب سایت رستوران به آن نیاز دارد مانند منوی رستوران، رزرو آنلاین میز، نقشه سایت، آدرس رستوران و ... را در آن بگنجانیم.

با استفاده از قالب رستوران سایت ساز کاج به راحتی می توانید برای رستوران، کافی شاپ یا فست فود خود، یک وب سایت کامل راه اندازی کنید.

در ادامۀ مقاله، امکانات و ویژگی های این قالب رستوران را بررسی می کنیم. با کاج وب دیزاین همراه باشید.

صفحه نخست قالب رستوران

صفحه اصلی قالب رستوران کاج از 10 بخش تشکیل شده است که می توان گفت هر کدام از این بخش ها، شامل نمونه محتوایی از دیگر صفحات سایت هستند.

در بالای قالب رستوران کاج، منوی وب سایت قرار گرفته است. در قسمت سمت راست منو، لوگوی رستوران شما و در قسمت سمت چپ منو، شماره تلفن رستوران شما قرار می گیرد. همانطور که در تصویر پایین می بینید، این قالب به صورت پیش فرض دارای 7 صفحه است که شما می توانید بر اساس نیازهای خود، این صفحات را تغییر دهید یا صفحاتی را به آن اضافه کنید. این صفحات شامل:

  • صفحه نخست
  • منوی رستوران
  • گالری تصاویر
  • رزرو میز
  • درباره ما
  • تماس با ما
  • وبلاگ

 

اسلایدر قالب رستوران

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، در اولین بخش سایت، اسلایدر قرار گرفته است. شما می توانید در این اسلایدر، تصاویر غذاهای ویژۀ رستوران خود را به همراه نام و توضیحات آن در دسترس کاربران قرار دهید. همچنین می توانید از این بخش به عنوان بخش تبلیغی/خبری استفاده کنید. مثلاً افتتاح شعبه جدید رستوران خود را به کاربران اطلاع دهید یا یک محصول را در آن تبلیغ کنید. همۀ این کارها تنها با بارگذاری یک تصویر و نوشتن چند خط توضیحات ممکن خواهد بود.

 

توضیحات مختصر درباره ما

بخش دومِ صفحه نخست، شامل توضیحاتی درباره سایت شما خواهد بود. شما می توانید در کنار این توضیحات، تصاویری از رستوران خود را در وب سایت تان قرار دهید.

 

برخی از خدمات و سرویس ها

در این بخش شما می توانید برخی از امکانات و سرویس های رستوران خود را به کاربران معرفی کنید. اگر سرویس خاصی در اختیار مشتریان قرار می دهید (چه آنلاین و چه آفلاین)، می توانید در این قسمت آن را به مشتریانتان معرفی کنید.

 

منوی رستوران

البته باید بگوییم که این بخش، مانند صفحه منوی رستوران کامل نیست. با این حال، شما می توانید در این قسمت خوراک های محبوب رستورانتان یا منوی روز را به همراه قیمت در دیدرس مشتریان قرار دهید.

 

ویژگی ها

خب، در این بخش به بازدیدکنندگان سایت، دلیلی می دهید که رستوران شما را انتخاب کنند. به طور مثال می توانید امکاناتی که در اختیار مشتریان قرار می دهید را نام ببرید: ساعت کاری در طول روز، اینترنت رایگان، پارکینگ و ... .

 

گالری تصاویر

در این قسمت باید تصاویری از خوراک ها و محیط رستوران خود بارگذاری کنید. سعی کنید از عکس هایی جذاب و واقعی در گالری تصاویر خود استفاده کنید تا مشتریان با فضای رستوران شما آشنا شوند.

 

دیدگاه مشتریان

این بخش، دیدگاه های مشتریان درباره رستوران شما را به بازدیدکنندگان سایت نشان می دهد. بازدیدکنندگان یک سایت، هنگام خرید محصول سعی می کنند که نظر مشتریان را نیز درباره آن محصول بدانند. پیشنهاد می کنیم، از این قسمت هوشمندانه استفاده کنید.

 

جدیدترین مطالب وبلاگ

در این بخش، آخرین مقالاتی که در سایت خود منتشر کرده اید به بازدیدکنندگان نمایش داده می شود.

 

فوتر قالب رستوران

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در این قسمت می توانید آدرس رستوران، شماره تلفن، آدرس پست الکترونیک و محل دقیق رستوران خود را بر روی نقشه سایت نمایش دهید.

همچنین در قسمت پائین فوتر، جدیدترین پست‌های اینستاگرام به کاربران نمایش داده می شود. در کنار آن، باکسی برای عضویت کاربران در خبرنامه سایت تعبیه شده است.

 

صفحه منوی رستوران

در این قسمت شما می توانید منوی رستوران خود را به دلخواه، ترتیب بندی کنید و تمام غذاها و نوشیدنی های رستوران خود را به کاربران نمایش دهید. همچنین، زمانی که کاربر بر روی یکی از غذاها کلیک کند، توضیحاتی مختصر به او نمایش داده می شود.

صفحه گالری تصاویر

در این صفحه می‌توانید تصاویر مورد نظر از فضای رستوران و غذاهای قابل سِرو خود را به همراه توضیحات آن درج کنید.

صفحه رزرو آنلاین

کاربر با ورود به این صفحه، با فرمی برای رزرو میز در رستوران مواجه می شود. بنابراین کاربر می تواند با تکمیل فرم زیر، میز مورد نظر خود را برای زمان مشخصی رزرو کند. با تکمیل فرم توسط کاربر، پیامی از طریق پنل سایت ساز کاج و ایمیل به مدیر وب سایت ارسال می شود.

 

صفحه درباره ما

شما در این صفحه می توانید شرح مختصری از رستورانتان بنویسید. بهتر است توضیحات تان لحنی دوستانه و محترمانه داشته باشد. همچنین، در این بخش می توانید دیگر شعبات رستوران خود را معرفی کنید، افتخارت و جوایزی که رستورانتان کسب کرده است را به کاربران نمایش دهید یا حتی بازدیدکنندگان را به کارکنان رستوران آشنا کنید.

 

صفحه تماس با ما

در صفحه تماس با ما قالب رستوران، یک فرم قرار دارد که کاربران می توانند با تکمیل مشخصات و نوشتن پیام خود، نظرات و پیشنهادات خود را با شما در میان بگذارند.

 

وبلاگ

امروزه وبلاگ، به یکی از مهم ترین قسمت های سایت تبدیل شده است. با کمک وبلاگ شما می توانید رتبه بهتری در نتایج جستجوی گوگل به دست آورید.

سعی کنید در دوره های مشخص زمانی، در وبلاگ رستوران خود مقاله منتشر کنید. پیشنهاد می کنم برای درک بهتر این موضوع، مقالۀ اهمیت داشتن وبلاگ در وب سایت را مطالعه کنید.

 

نتیجه گیری

با استفاده از قالب رستوران کاج می توانید وب سایتی زیبا برای رستوران خود راه اندازی کنید. کاج وب دیزاین، تمامی امکاناتی که برای اداره وب سایت رستوران به آن نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهد و به شما اجازه می دهد تا جزئی ترین بخش های قالب رستوران را ویرایش نکنید.

کار کردن با پنل کاج بسیار ساده است و نیازی به دانش برنامه نویسی ندارد. اگر قصد دارید برای کسب و کار خود، یک وب سایت راه اندازی کنید، هم اکنون در کاج وب دیزاین ثبت نام کنید.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ سایت ساز کاج می توانید با شمارۀ 28429590-021 تماس بگیرید.