شاید شما نیز جزو آن دسته از افراد هستید که می خواهید وب سایتی شخصی داشته باشید تا بتوانید نظرات و افکار خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. معمولاً وب سایت های شخصی به چند منظور ساخته می شوند. برای مثال بسیاری از افراد به عنوان یک رزومه آنلاین به آن نگاه می کنند. عده ای دیگر هستند که از آن برای انتشار مقالات و نظریات خود در زمینه شغلی شان استفاده می کنند و به هر حال از طریق آن کسب و کار می کنند. عده سوم هم سلبریتی ها و افراد سرشناس هستند که پایگاهی خبری برای طرافداران خود ایجاد می کنند.

فرقی ندارد که شما جزو کدام دسته از این افراد هستید، سایت ساز کاج می تواند همه نیازهای شما در طراحی سایت شخصی را بر طرف کند. طراحی سایت شخصی نیز مانند هر سایت دیگری، معیارها و فاکتورهای مختص به خود را دارد که باید آن ها را رعایت نمود.

برخی از مزایای طراحی سایت شخصی

معرفی خود و سوابق کاری

می توانید خودتان را به همراه سوابق کاریتان به مخاطبان بشناسانید.

انتشار مطلب و مقاله

می توانید آخرین مقالات و نوشته های خود را با مخاطبان به اشتراک بگذارید.

تبلیغات

شما می توانید با دریافت تبلیغات از سایت خود درآمدزایی کنید.

ارتباط دائم با مخاطبان

از طریق سایت شخصی می توانید همیشه با مخاطبان خود در تماس باشید.

مهارت ها و افتخارات

مهارت های خود را در سایت شخصی تان نام ببرید و افتخارات و جوایزتان را در آن درج کنید.

اطلاعات تماس

با درج اطلاعات تماس خود، مخاطبان یا کارفرمایان می توانند با شما در تماس باشند.

 

 

برخی از امکانات طراحی سایت شخصی در سایت ساز کاج

ایجاد وبلاگ

امکان انتشار مقالات و مطالب جدید در قالب پُست وبلاگی

دامنه اختصاصی

قابلیت ثبت دامنه اختصاصی به همراه آدرس ایمیل اختصاصی

اتصال به شبکه های اجتماعی

امکان اتصال وب سایت شخصی به شبکه های اجتماعی

ایجاد رزومه دیجیتالی

امکان ایجاد رزومه دیجیتالی به همراه آلبوم افتخارات

آمارگیر پیشرفته

قابلیت دریافت آمار دقیق از تمامی صفحات سایت

امکان تعریف کاربر جدید

قابلیت ایجاد کاربران جدید با سطوح دسترسی مختلف

 

 

طراحی سایت شخصی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

همانطور که گفتیم بیشتر افراد از وب سایت های شخصی جهت ایجاد یک رزومه دیجیتال استفاده می کنند. بنابراین مانند هر رزومه ای، وب سایت شخصی نیز باید بتواند بخوبی مهارت ها و سوابق کاری افراد را در دسترس مخاطبان (به خصوص کارفرمایان) قرار دهد.

ویژگی مهم دیگر در طراحی سایت شخصی، قرار دادن اطلاعات تماس است. از آنجایی که بیشتر دارندگان وب سایت های شخصی آدرس جغرافیایی خود را در اطلاعات تماس خود قرار نمی دهند، بهتر است که وب سایت تان به گونه ای باشد که به راحتی کاربر را به شبکه های اجتماعی شما منتقل نماید. همچنین، قرار دادن یک فرم تماس در صفحه نیز می تواند باعث شود مخاطبان راحت تر با شما در تماس باشند.

از موارد مهم دیگر در طراحی سایت شخصی می توان به رابط گرافیکی آن اشاره کرد. از آنجایی که در وب سایت های شخصی معمولاً خدمات یا محصول خاصی به فروش نمی رسد، بنابراین رابط گرافیکی سایت باید طوری باشد که کاربر را به خود جذب کند تا وی زمان بیشتری را صرف مطالعه محتوای شما کند. همچنین، قابلیت ثبت دیدگاه در وب سایتهای شخصی بسیار مهم است. بسیاری از مخاطبان در وب سایت های شخصی با دارنده سایت احساس نزدیکی می کنند و می خواهند با او در تماس باشند. ثبت دیدگاه می تواند به خوبی این امر را محقق کند.