طی چند روز گذشته خبری مبنی بر اینکه رسلو دیگر به ایرانیان سرویس نمی دهد در فضای اینترنت منتشر شد.

تا به امروز ثبت و تمدید دامنه ها از این رجیستری، توسط وبسرویس و طبق آموزش ثبت دامنه که بر روی وبلاگ کاج وب دیزاین وجود دارد انجام می شد.

رسلو چیست؟

رسلو ثبت کننده ی دامنه های بین المللی مانند .com و .net و .org و ... است که سامانه ی کاج وب دیزاین نیز برای ثبت دامنه های بین المللی خود از این رجیستری استفاده میکند.

این خبر توسط ایمیل اطلاع رسانی از طرف این رجیستری ارسال شد و جالب است بدانید حدود 90 % کاربران فعال این رجیستری ایرانی ها میباشند !

رسلو از کجا به وجود آمد ؟

resellerclub که به نوعی معرف رسلو بود از سال 92 تابعیت آمریکایی پیدا کرد و از آن پس به ایرانیان سرویسی ارائه نداد و تمامی دامنه هایی که توسط ایرانیان ثبت شده بود را به رسلو انتقال داد .

با اینکه حدود 5 سال از فعالیت رسلو می گذشت  به ناگهان ایمیلی به تمامی ایرانیان ارسال و اعلام کرد که دیگر امکان ایجاد کاربر جدید در سامانه را نخواهند داشت !

"Starting July 18, 2017, resellers, customers, and contacts that are subject to policy restrictions cannot:Create new accountsCreate new productsTransfer domain names to our platformAs of August 18, 2017, pricing of services and products subject to policy restrictions will be increased significantly. This will affect the pricing of:Renewal of existing products Getting domains out of redemptionAs of November 18, 2017, they cannot:Renew existing productsAdd funds to their account balance"

" متن ایمیل در بالا آمده است "

تیم سایت ساز کاج نیز طی تماس و ایمیل های پشتیبانی که به رسلو ارسال کرد متاسفانه موفق به ادامه ی همکاری با این شرکت ثبت کننده دامنه نشد.

رسلو اعلام کرد که برای ثبت کاربر جدید و تمدید باید مشخصات ثبت کننده دامنه غیر ایرانی بوده و این اطلاعات توسط این رجیستری مانیتور خواهد شد .

این مساله و اهمیت این موضوع باعث شد تا سامانه ی سایت ساز کاج به دنبال جایگزین مناسبی برای این موضوع باشد .

 

از این رو طبق بررسی های فروان انجام شده کاج وب دیزاین، رجیستری جوکر را برای انتقال دامنه های خود و ثبت دامنه انتخاب کرد .

 

خوشبختانه این شرکت تابعیت آلمانی دارد و مشکل تحریم نیز برای ایرانیان وجود نخواهد داشت .

طبق قراردادی که با رجیستری جوکر انجام شده تمامی کاربران کاج نیز میتوانند مشخصات کشور عزیزمان ایران را در برای ثبت دامنه  تنظیم نمایند.

از این رو ماژولی نیز برای اتصال این رجیستری دامنه به سامانه سایت ساز کاج طراحی و پیاده سازی شده تا کاربران و نمایندگان کاج وب دیزاین بتوانند به راحتی دامنه ی خود را مانند قبل ثبت و تمدید نمایند.

اگر در این رابطه سوالی دارید میتوانید با شماره 28429590-021 تماس بگیرید.